Otwieramy sezon rowerowy

Już po raz szósty mieszkańcy pojadą w Majowym Sochaczewskim Rajdzie Rowerowym. Peleton wyruszy w poniedziałek 1 maja o 10.00 z placu Kościuszki. Zapisy prowadzi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Organizowany przez miasto rajd rowerowy to cieszące się ogromną popularnością wydarzenie, symbolicznie rozpoczynające co roku rowerowy sezon. Każdego roku na wycieczkę jednośladami wyrusza blisko 1000 osób. Jadą dzieci, ich rodzice, dziadkowie.

– W tym roku rowerzyści pojadą trochę inną trasą niż w poprzednich edycjach, a tradycyjny piknik odbędzie się na końcu, a nie w połowie trasy. Biuro rajdu będzie czynne na placu Kościuszki od godz. 8.30. Wszyscy uczestnicy, w ramach pakietu startowego, otrzymają certyfikaty udziału i kamizelki odblaskowe z logo rajdu oraz napisem „Sochaczew – Bądź w Centrum Sportu” – mówi naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM, Agata Kalińska.

Komandorem rajdu będzie Jacek Spilaszek. Serwis rowerowy na trasie i podczas postojów zapewni firma Wero Rowery. Uczestnicy pokonają 37,2 km. Rowerzyści wyjadą o godzinie 10.00 z placu Kościuszki i pojadą ulicami: Warszawską i Piłsudskiego, dalej będą się kierować w stronę szkoły muzycznej i jadąc ul. Głowackiego opuszczą granice miasta. Przejadą przez miejscowości: Czyste, Budki Piaseckie (postój), Elżbietów, Szymanów (postój), Skotniki, Wikcinek, Orłów (postój), Rokotów. Rajd zakończy się w Stodole nad Bzurą. Tam odbędzie się piknik rodzinny.

– Planujemy gry i zabawy dla dzieci. Będą trzy dmuchańce. Co ciekawe, jeden z nich dwunastometrowy, z którego będą mogli korzystać również dorośli. W Stodole nad Bzurą są boiska do gry w siatkówkę i piłkę nożną. Tradycyjnie zostaną przygotowane trzy ogniska, przy których będzie można upiec kiełbaski. Nie trzeba brać ze sobą prowiantu, będzie można go kupić na miejscu. Naszymi stałymi partnerami podczas organizacji majowego rajdu rowerowego są firmy Bakoma i Mars Polska, liczymy, że w tym roku również będą nas wspierać. Jak co roku wśród uczestników rajdu, dzięki firmie Bikeland, rozlosowane zostaną nowe rowery – mówi Agata Kalińska.

Od kilkunastu dni trwają zapisy na rajd. Osoby poniżej 18 roku życia mogą zostać zgłoszone jedynie przez rodziców. W rajdzie, na własnych rowerach, mogą wziąć udział dzieci powyżej 7 roku życia. Młodsi jadą jedynie w charakterze pasażera. Dzieci do lat 14 mogą wziąć udział w rajdzie wyłącznie pod opieką dorosłych. Karty zgłoszeń – oddzielna dla dorosłego i dziecka – dostępne są na miejskim portalu www.sochaczew.pl, stronie internetowej www.mosir.sochaczew.pl oraz w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Olimpijska 3). Tam też należy składać (przesyłać pocztą) wypełnione zgłoszenia. Lista chętnych zostanie zamknięta 24 kwietnia, o godz. 16.00. Do tego dnia zgłoszenia można także przesyłać drogą mailową na adres mosir@mosir.sochaczew.pl

Głównymi organizatorami rajdu są burmistrz Piotr Osiecki oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie, wspierani przez Sochaczewskie Centrum Kultury, Dragon Fight Club i Klub Wolontariuszy przy MOPS Sochaczew, Komendę Powiatową Policji oraz Szpital Powiatowy w Sochaczewie.

VI Majowy Sochaczewski Rajd Rowerowy jest jedną z cyklu imprez organizowanych w ramach jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości na ziemi sochaczewskiej.

Maciej Frankowski
maciej.frankowski@sochaczew.pl