Orkan-Judo w 2017 roku

UKS Orkan-Judo podsumował wyniki sportowe w 2017 roku, w którym to jego zawodnicy wystartowali w 21 turniejach, zdobywając łącznie 114 medali (43 złote, 36 srebrnych, 35 brązowych) w tym trzy medale Mistrzostw Polski i jeden Pucharu Polski. Zawodnicy Orkana wygrali łącznie 360 walk.

Do najważniejszych osiągnięć klubu należy zaliczyć sukcesy Kacpra Wątkowskiego – złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski Województw Młodzików oraz brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików. Także brązowe medale wywalczyli Maciej Cichocki i Maciej Sikorski podczas Mistrzostw Polski Seniorów Form Kata. Jan Jesiołowski zdobył z kolei srebrny medal Międzynarodowego Pucharu Polski Młodzików Baltic Cup.

W 2017 roku prowadzony był ranking klubowy, w którym zostało sklasyfikowanych 108 zawodników i zawodniczek. Liderem rankingu został zwycięzca największej liczby walk (38) – Kacper Wątkowski. Zawodniczką z największą frekwencją została Oliwia Hupert (96 %), która wzięła udział w 121 z 126 treningów w minionym roku. Zawodnikiem z największą efektywnością został Patryk Kutyłowski, który z 31 walk wygrał 27 (87%).

W naszym mieście UKS Orkan-Judo w 2017 roku zorganizował dwa turnieje: IX Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów i Juniorek im. Tadeusza Naskręta oraz IV Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci i Młodzików. Klub utworzył również kolejną klasę sportową o profilu „Judo” w Szkole Podstawowej nr 1.

Judocy Orkana rywalizowali nie tylko w kraju, ale również za granicą. Reprezentanci klubu walczyli w turniejach: Cesky Puchar Grand Prix Ostrava (Ostrawa, Czechy), International Judo Touranemnt „Cupa Sperantelor” (Sibiu, Rumunia), Budapest Cup (Budapeszt, Węgry), Borsa Open (Mostar, Bośnia i Hercegovina).

Brali także udział w licznych zgrupowaniach: w Murzasichle (7 dni), w Wałczu (9 dni). Byli na obozach w Danii – prowadził go koreańczyk Jeon Ki Young (5 dni), w Elblągu (prowadzący Waldemar Legienia), uczestniczyli w campach po turnieju Budapest Cup oraz po zawodach Solanin Cup w Nowej Soli prowadzonego przez Yerden Gerbi z Izraela, i po Grand Prix Łodzi (prowadzący Romana Hontiuka z Ukrainy). Ponadto byli obecni na dwóch seminariach w Warszawie, prowadzonych przez Greka – Iliasa Iliadisa i Japończyka Soichi Hashimoto.

Nabór do UKS Orkan-Judo
Trenerzy Orkana zapraszają na zajęcia judo. Trwają zapisy do grup początkujących, od 6 roku życia.
-  Szkoła podstawowa nr 1 w Sochaczewie – zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 16:30. Treningi prowadzi Maciej Cichocki, tel 788-806-153.
-  Szkoła Podstawowa nr 4 w Sochaczewie – zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy o godzinie 16:30; Zespół Szkół w Kozłowie Biskupim – zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 16:30. Treningi prowadzi Marcin Smagała, tel. 796 -208- 981.
-  Hala MOSIR przy ul. Kusocińskiego – zajęcia odbywają się w środy o godzinie 16:30. Treningi prowadzi Monika Zwolińska, tel. 602- 532- 152.