Nasi z pięcioma medalami

Jeden złoty, dwa srebrne i dwa brązowe medale zdobyli lekkoatleci z powiatu sochaczewskiego podczas XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców. Jubileuszowe zawody odbyły się 27 kwietnia na pięknych trasach przy Szkole Podstawowej w Kamionie.

960 zawodników i zawodniczek na starcie, olimpijska oprawa włącznie z zapaleniem znicza, atmosfera wielkiego sportowego święta i niesamowite emocje na trasie. Inauguracja tegorocznych igrzysk mazowieckich na długo wpisze się w pamięć ich uczestników. Olimpijskie zmagania najlepszych uczniów – sportowców w województwie rozpoczęły się biegami w Kamionie. Na terenie powiatu sochaczewskiego rozegrane zostaną jeszcze turnieje w piłkę ręczną, piłkę nożną i badmintona.

W Kamionie nie zawiedli reprezentanci powiatu sochaczewskiego. Pięć medali to bardzo dobry wynik. Na najwyższym stopniu podium stanęła Dagmara Cybulska z ZSO Sochaczew, która bieg na 1500 m dziewcząt szkół ponadpodstawowych   wygrała tuż przed swoją siostrą Klaudią Cybulską (ZSO). Srebro na 1500 m chłopców urodzonym w 2004 roku wywalczył Kacper Zygmunciak (SP nr 1 Sochaczew). Z kolei brązowe medale wybiegali – Mateusz Zaręba (ZS im. Iwaszkiewicza Sochaczew) na dystansie 2000 m i Kamila Nowak (SP Rybno) na dystansie 1000 m dziewcząt urodzonych w roku 2003.

Organizatorami olimpijskiej rywalizacji biegowej w Kamionie byli: Szkolny Związek Sportowy Warszawy i woj. mazowieckiego, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Sochaczewie (rejon Sochaczew), Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Urząd Gminy w Młodzieszynie.

XX igrzyska oficjalnie otworzyła honorowa przewodnicząca komitetu organizacyjnego, starosta Jolanta Gonta, w towarzystwie Jana Dorosiewicza, prezesa Warszawsko-Mazowieckiego Szkolnego Związku Sportowego. W uroczystości uczestniczyli też m.in. Monika Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn, Anna Ulicka – członek Zarządu Powiatu Sochaczewskiego, Adam Orliński, radny sejmiku mazowieckiego, Mirosław Domińczak – prezes PSZS w Sochaczewie, Marek Kujawa – dyrektor SP Kamion, Zenon Grąbczewski – sekretarz PSZS w Sochaczewie, Mieczysław Głuchowski, dyrektor MOSiR Sochaczew, Beata Brymora – przedstawiciel MARS Polska, partnera igrzysk, starostowie i przedstawiciele samorządów ościennych powiatów, sekretarze Rejonowych Szkolnych Związków Sportowych – Radomia, Legionowa, Ciechanowa, Siedlec, Ostrołęki, Warszawy, Płocka i Sochaczewa, a przede wszystkim nauczyciele, trenerzy i główni bohaterowie tego dnia, czyli uczniowie mazowieckich szkół, którzy zakwalifikowali się do igrzysk poprzez mistrzostwa szkolne, powiatowe i międzypowiatowe.

Podczas ceremonii rozpoczęcia tegorocznych XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców w Kamionie odbyła się jeszcze jedna bardzo miła uroczystość. Oficjalnie bowiem nadano tutejszym trasom imię Roberta Lewandowskiego.   Najlepszy polski piłkarz, w swoich szkolnych czasach niejednokrotnie startował w Kamionie i wygrywał. Wstęgę na kamieniu ze specjalną tablicą pamiątkową osobiście przecięła mama piłkarza Iwona, którą w Kamionie powitano owacjami.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie