Katarzyna Grzybowska-Franc zdobyła Grand Prix Polski

Liderka Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego – Katarzyna Grzybowska-Franc w niedzielę 28 stycznia zwyciężyła w turnieju Grand Prix Polski Seniorów rozegranym w Łomży. Tydzień wcześniej zagrała w turnieju z cyklu ITTF World Tour, który odbył się na Węgrzech. W grze podwójnej, wspólnie z Natalią Partyką, dotarły do półfinału.

W zawodach rozgrywanych na Węgrzech w grze pojedynczej pani Katarzyna, zajmująca 110. miejsce w światowym rankingu, wygrała swoją grupę eliminacyjną. Zwyciężyła w niej między innymi ze swoją koleżanką z reprezentacji Polski Klaudią Kusińską. W dalszej fazie turnieju trafiła na wyżej sklasyfikowaną Singapurkę Ye Lin (86. miejsce w rankingu światowym), z którą nie potrafiła nawiązać równorzędnej walki i przegrała do zera.

W deblu Kasia zagrała z Natalią Partyką. W eliminacjach wygrały z mocnymi rywalkami z Hiszpanii i Tajwanu. W pierwszej rundzie turnieju głównego Polki w miarę łatwo pokonały silne Węgierki. Dopiero w ćwierćfinale doznały goryczy porażki z parą Lee Ho Ching i Doo Hoi Kem z Hongkongu, z którą to przegrały do zera (12:11, 11:6, 11:9). Polska para powtórzyła tym samym wynik sprzed trzech lat, kiedy to w turnieju Seamaster World Tour – Hungarian Open w Budapeszcie również zakończyły swój udział w ćwierćfinale.

W niedzielę 28 stycznia Katarzyna Grzybowska-Franc stanęła na najwyższym stopniu podium turnieju 3. Grand Prix Polski Seniorów w tenisie stołowym, rozegranym w Łomży. W drodze do finału straciła tylko trzy sety, a w pojedynku o złoto pokonała Klaudię Kusińską (GLKS Nadarzyn) – 4:0 (11-8, 11-3, 11-7, 11-7). W turnieju zagrała też druga zawodniczka SKTS – Julia Ślązak, która zajęła 17. miejsce.

Tymczasem przed Sochaczewskim Klubem Tenisa Stołowego kolejne mecze w Ekstraklasie Kobiet. Zespół Bronisława Gawrylczyka czekają dwa bardzo pracowite tygodnie. W 11 dni nasze tenisistki stołowe rozegrają aż pięć spotkań. Trzy z nich odbędą się w Sochaczewie, w hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego. Każde z nich rozpocznie się o godzinie 17.00. Terminarz przedstawia się następująco:

2.02 – SKTS Sochaczew – Hals Wadwicz Warszawa
4.02 – KU AZS UE Wrocław – SKTS Sochaczew
9.02 – SKTS Sochaczew – GLKS SCANIA Nadarzyn
10.02 – SKTS Sochaczew – BEBETTO AZS AJD Częstochowa
12.02 – KTS SIARKA-ZOT Tarnobrzeg – SKTS Sochaczew