Spływ dla Biało-czerwonej

W sobotę 2 czerwca odbędzie się Spływ dla Biało-Czerwonej. Kajakarze popłyną od plaży miejskiej w Sochaczewie do Moto Przystani w Plecewicach. Ruszyły zapisy. Prowadzi je Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Warto zgłosić się wcześniej, bowiem liczba miejsc jest ograniczona do 50 kajaków, czyli setki uczestników. W przypadku wyczerpania limitu decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnictwo w spływie jest bezpłatne.

Formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronach: wopr.e-sochaczew.pl, sochaczew.pl, mosir.sochaczew.pl oraz w formie druków w sekretariacie MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3, gdzie należy dostarczać wypełnione już zgłoszenia. Osoby poniżej 18 roku życia mogą uczestniczyć w spływie tylko pod opieką rodziców lub opiekunów i na ich wyłączną odpowiedzialność.

– Spływ rozpocznie się w sobotę 2 czerwca o godz. 9.30 na plaży miejskiej w Sochaczewie. Każdy z uczestników, w ramach pakietu startowego, otrzyma gadżety od Urzędu Miejskiego w Sochaczewie (czapki, koszulki, etc.) oraz certyfikat uczestnictwa w imprezie. Spływ wystartuje około godz. 10.00. Jego trasa liczy 9 km. Po południu uczestnicy dotrą do Moto Przystani w Plecewicach, gdzie odbędzie się piknik. Około godziny 15.00, zostanie podstawiony autobus, którym chętni będą mogli bezpłatnie wrócić do centrum miasta – mówi naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM, Agata Kalińska.

Głównymi organizatorami Spływu dla Biało-Czerwonej jest sochaczewskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Ratownicy WOPR będą pilotować i dbać o bezpieczeństwo uczestników spływu. Imprezę wspiera także organizacyjnie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz sochaczewski ratusz.

Spływ dla Biało-Czerwonej jest jedną z cyklu imprez organizowanych w ramach jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości na ziemi sochaczewskiej.