W najbliższą niedzielę zmiana rozkładu jazdy pociągów

Jak informują Koleje Mazowieckie, nowy rozkład ma obowiązywać od 11 marca, a zmiany w kursowaniu pociągów wynikają z prac modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Rozkład jazdy w takim kształcie będzie przez trzy miesiące, tj. do 9 czerwca.

Zmiany dotyczą m.in. linii:

– Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia – w związku z koniecznością przeprowadzenia prac w tunelu podmiejskim od 11 do 18 marca ruch pociągów będzie prowadzony tylko w kierunku zachodnim. Część pociągów zostanie odwołana, niektóre pojadą przez stację Warszawa Centralna. Wybrane pociągi nie będą kursować podmiejską linią średnicową i zakończą/rozpoczną bieg na stacji Warszawa Wschodnia lub Warszawa Zachodnia.

– Warszawa – Łowicz – kontynuowane są prace związane z remontem stacji Łowicz Główny. Część pociągów zakończy bieg w stacji Bednary. Na odcinku Bednary – Łowicz Główny kursuje zastępcza komunikacja autobusowa.

– W związku z remontem linii Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki, wciąż będą występować utrudnienia na stacji Warszawa Włochy. Część pociągów będzie kursować według zmienionego  rozkładu jazdy,  zaś kilka z nich zostanie odwołanych. W związku z kolejnymi fazami remontu na stacji Warszawa Włochy, rozkład jazdy zmieni się jeszcze dwukrotnie – 4 kwietnia, a następnie 6 maja.