Z młodymi dziennikarzami o pisaniu i nowych mediach

W tym roku redakcja „Ziemi Sochaczewskiej” przygotowała wyjątkową edycję Konkursu Młodych Dziennikarzy. Chcieliśmy poświecić go nowym formom promocji placówek. 25 kwietnia uczestnicy spotkają się również z zaproszonymi gośćmi: Łukaszem Majewskim, rysownikiem, który tworzył m. in. dla Vogue oraz Piotrem Dobrym, autorem książek dla dzieci.

W pierwszej, warsztatowej części KMD chcielibyśmy przybliżyć wam możliwości, jakie dają nowe media. Pokażemy, że za pomocą prostych metod można zmienić gazetkę w coś nietypowego – jak np. wydanie z ruchomymi obrazkami niczym z Harrego Pottera. Będziemy także przygotowywać autorskie, niepowtarzalne GIF-y.

Wspólnie chcielibyśmy zastanowić się też nad przyszłością papierowych gazetek i coraz ważniejszą rolą, jaką pełni w życiu szkół Facebook oraz strony internetowe. Naszym celem jest wypracowanie takiej formuły, w której Konkurs Młodych Dziennikarzy będzie kontynuowany, odpowiadając na oczekiwania dzieci i młodzieży – a więc tych, dla których od lat go organizujemy. Będziemy wdzięczni za wszystkie uwagi i sugestie ze strony uczniów i nauczycieli.

Następnie z Łukaszem Majewskim i Piotrem Dobrym porozmawiamy m. in. o tym, jak wygląda współpraca z największymi magazynami, jak wydać własną książkę, na co zwrócić uwagę, pisząc dla młodego czytelnika. Na koniec na wszystkich czekać będzie tradycyjna już pizza oraz drobne upominki.

Finał KMD zaplanowaliśmy na środę 25 kwietnia w godz. 10:00 – 13.00. Zapraszamy pięcioosobowe reprezentacje zainteresowanych udziałem szkół i prosimy o potwierdzenie przybycia do 20 kwietnia na adres ziemiasochaczewska@gmail.com. Do tego dnia oczekujemy także na papierowe gazetki ze szkół, w których się one ukazują.