Marcin Narloch był najlepszy

Zwycięzcą   powiatowego etapu Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” jest Marcin Narloch, tegoroczny maturzysta Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina.

Znajomi Marcina mówią, że wszędzie jest go pełno, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. On sam przyznaje, że jeśli tylko czas mu pozwala, jest zawsze tam, gdzie coś się dzieje.

Przygodę z wolontariatem rozpoczął w 2013 r. udziałem w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Później był szkolny wolontariat, spotkania z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej, a wreszcie Klub Wolontariuszy MOPS i zaangażowanie się w pogotowie lekcyjne dla dzieci z trudnych rodzin. Wraz z członkami klubu uczestniczy także w wielu imprezach i przedsięwzięciach miejskich, np. w zbiórce funduszy dla chorej Alicji, w Biegu Cichociemnych, otwarciu plaży miejskiej, Święcie Bzury, Szlachetnej Paczce.

Do „Ośmiu Wspaniałych” jego kandydaturę zgłosiła dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Zofia Berent, pisząc w uzasadnieniu nominacji, że Marcin jest osobą z charyzmą, posiada duże zdolności organizacyjne i potrafi zmobilizować do działania innych. Świetnie sobie radzi w kontaktach z rówieśnikami, osobami starszymi i dziećmi z pogotowia lekcyjnego, którym dodatkowo organizuje czas wolny.

Zapewne te predyspozycje oraz lista dokonań zdecydowały, że komisja konkursowa „Ośmiu Wspaniałych” właśnie Marcina wybrała jako reprezentanta powiatu sochaczewskiego na ogólnopolskiej gali w czerwcu tego roku. Towarzyszyć mu będzie siedmiu laureatów konkursu, którzy w nagrodę otrzymali bilety na trzydniową imprezę w Trzebiatowie. (sos)