Będą nowe witacze i tablice informacyjne

Jeżeli uda się rozstrzygnąć ogłoszony przez ratusz przetarg, do końca sierpnia powstaną kolejne elementy Systemu Informacji Miejskiej. W Sochaczewie pojawią się nowe witacze, tablice z planem miasta oraz stylizowane, spójne graficznie tabliczki z nazwami ulic.

Wyłoniony w przetargu wykonawca zajmie się przedsięwzięciem w sposób kompleksowy.   Przedmiotem zamówienia jest bowiem wykonanie dokumentacji projektowej oznakowania ulic za pomocą tabliczek zawierających podstawową nazwę ulicy i na jej podstawie wykonanie i dostawa słupków wraz z tabliczkami, zgodnie z opracowanym systemem informacji miejskiej (SIM). Firma ma też zaprojektować i ustawić trzy witacze podświetlone z instalacji solarnej oraz dwie tablice informacyjne z mapą miasta.

Nowe tabliczki z nazwami ulic oraz tabliczki informacyjne pojawią się na ulicach: Traugutta, Licealnej, 15 Sierpnia, 1 Maja, Grabskiego, Wąskiej, Kaczorowskiego, Wojska Polskiego (od ul. R. Kaczorowskiego do ul. Licealnej), Ziemowita, Dąbrowskiego, Skłodowskiej, Żeromskiego,   Narutowicza, Pokoju, Farnej, Wyszyńskiego, Rozlazłowskiej, Prostej, Łowickiej, Trojanowskiej (od al. 600-lecia do ul. Łąkowej), Targowej, Chodakowskiej oraz Wyszogrodzkiej. Łącznie będą to 262 nowe oznaczenia.

Oprócz tego zainstalowane zostaną trzy witacze: przy ul. Chopina (wjazd od strony Żelazowej Woli), ul. 15 Sierpnia (wjazd od strony Skierniewic) oraz ul. Wyszogrodzkiej (wjazd od strony Brochowa). Każdy z nich ma mieć wymiary 400 x 120 cm i będzie zasilany solarnie, z wmontowanym czujnikiem zmierzchowym. Na terenie Sochaczewa staną też dwie nowe tablice informacyjne wykonane z „bezpiecznego szkła” o wymiarach 160×200 cm.

Pierwsze elementy nowego Systemu Informacji Miejskiej pojawiły się na sochaczewskich ulicach w ubiegłym roku. Tabliczki informacyjne z motywem klawisza fortepianu, nawiązujące swym wyglądem do dziedzictwa Fryderyka Chopina, zostały opracowane na zlecenie ratusza przez firmę „Linia” z Wrocławia. Zamontowano je m. in. przy pl. Kościuszki, pl. Obrońców Sochaczewa, ul. Staszica, Warszawskiej czy fragmencie al. 600-lecia. Jak oszacowali eksperci z „Linii,” tylko 60 proc. sochaczewskich domów, bloków i firm jest oznakowana numerem adresowym, a z pozostałymi nieruchomościami listonosze i kurierzy muszą sobie radzić intuicyjnie lub pytając o drogę.

Jednocześnie przypominamy, że jeśli ktoś chce zamontować na domu lub bloku tablicę wykonaną wedle wytycznych SIM, wszelkich informacji na ten temat udzieli Wydział Infrastruktury UM, III piętro, adres email drogi@sochaczew.pl. Ratusz chętnie podzieli się z zarządcami budynków projektami, by zamawiane tabliczki były identyczne.

Agnieszka Poryszewska
agnieszka.poryszewska@sochaczew.pl